Kitos gamtos mokyklos Lietuvoje

parallax background
Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokykla

Aukštaitijos nacionalinio parko gamtos mokykla

Mokykla turi 5 edukacines programas pritaikytas 1-4 klasių mokiniams gyvosios gamtos tematika, apie gamtos ir augalų spalvas, paukščio išorinę sandarą ir rūšių įvairove. Kultūrine programa apie paukščio rolę tautosakoje ir folklore. Pažintis su negyvąja gamto apie tai kaip ledynai formavo reljefą ir kraštovaizdį. Bei orientacinio pobūdžio veikla mokanti kaip orientuotis gamtoje pagal saulę ir žvaigždes.

Taip pat 5 programos pritaikytos 5-8 klasių moksleiviams. Prededant detalesne pažintimi ir interpretacija su Aukštaitijai būdinga gamta ir kultūra iki pažinties su vandens paukščiai, jų įvairove ir net lizdavietės gamyba

6-12 klasių moksleiviams pritaikyta programa apie žiemojančių vandens paukščių pažinimą.

Mokykla taip pat siūlo įvairaus amžiaus grupėms pritaikytų edukacijų supažindinančių su vienu seniausių Lietuvos verslų – bitininkyste ir šio amato raida. Bei kultūrinio paveldo edukacijas.



Sirvėtos regioninio parko gamtos mokykla

Sirvėtos regioninio parko  gamtos mokykla 

Gamtos mokyklos edukacijos padeda lengviau suprasti ir įsigilinti į sudėtingus ekosisteminius ryšius miške ir pelkėse. Nagrinėja žmogaus ir paukščio, bei žmogaus ir bitės tarpusavio ryšius. Edukacijos pateiktos skirtingoms amžiaus grupėms.



Dzūkijos nacionalinio parko gamtos mokykla

Dzūkijos nacionalinio parko gamtos mokykla 

Skirtingoms amžiaus grupėms pritaikytos skirtingos edukacijos supažindinančios su Dzūkijos nacionalinio parko gamtos unikalumu – pelkėmis, spygliuočių miškais, upėmis ir šaltiniais.

Kauno marių regioninio parko gamtos mokykla

Kauno marių regioninio parko gamtos mokykla

3 edukacijos darželinukams ir pradinukams apie bioįvairovę, aplinkosaugą, bei pažintis su ypatingu, perke gyvenančiu gyvūnu – miegapele.

3 edukacijos 5 klasės ir vyresniems mokiniams apie paukščius.

7 edukacijos įvairaus amžiaus žmonėms programos apie pelkių ekosistemą, parke esančią negyvąją gamtą, apie svetimšalius ir vietinius augalus, paukščius bei barsukus.



Varnių regioninio parko gamtos mokykla

Varnių regioninio parko gamtos mokykla

Varnių regioniniame parke galima susipažinti su unikaliu amatu – žvakių liejimu, bei margučio marginimas vašku, edukacijos pritaikytos įvairioms amžiaus grupėms.

Vykdomos kultūrinės edukacijos supažindinančios su Žemaičių tarme, šokiais, sodo vėrimo tradicijomis ir architektūra. Gamtoje edukatoriai pataria paikliauti savo pojūčiais norint pažinti gamtą, išmokstant orientuotis, bei susipažįstant su maistingais ir  nuodingais augalais.

Specialistai jus gali suspažindinti su paukščiais, paslaptingu bebrų gyvenimu ir pelkėmis.



Žagarės regioninio parko gamtos mokykla

Žagarės regioninio parko gamtos mokykla 

Ikimokyklinio ir pradinio amžiaus vaikams pritaikytos praktinės edukacijos apie medžio drožybą.

1 - 6 klasių mokiniams skirta pažintinė programa su Mūšos Tyrelio pažintiniame take augančiais augalais, miško ir pelkės gyventojais, istorijomis ir legendomis.

10 metų ir vyresniems skirtos edukacijos apie liaudiškas puošybos šiaudais technikas ir kiaušinių marginimo tradicijas.

12 – 14 metų vaikams skirta pažintis su Žvelgaičio kalno istorija ir integruota matematikos pamoka.

14 metų ir vyresniems skirtos edukacijos apie medžio drožybos istorija, bei pažintis su Mūšos Tyrelio ekologija.



Kuršių Nerijos nacionalinio parko gamtos mokykla

Kuršių Nerijos nacionalinio parko gamtos mokykla

Informacija ruošiama.