Veiklos ir paslaugos

parallax background

Jautmalkės Gamtos Mokykloje veikia neformaliojo švietimo veiklos, galimos integruotos pamokos, individualios ekskursijos, bei viešnagės gamtos mokyklos patalpose:

Edukacinės veiklos

Edukacija Piemenų pramanai Jautmalkės gamtos mokyklos teritorijoje. Jos metu žaidžiami piemenų žaidimai, lauže gaminamas maistas, valgoma. Galima įtraukti žygį Smirdėlės ar kitu taku.

Kaina – 30 eur už edukatoriaus valandą, plius 5 eur už suaugusiajį, 2,5 eur už darželinuką, moksleivį, studentą, neįgalųjį ar senjorą. Edukacija trunka nuo 2 val.  

Edukacijos darželinukams ir pradinukams Jautmalkės gamtos mokyklos apylinkėse, Smirdėlės pelkių take:

-         Ženklai aplinkoje. Pėdsakų beieškant

-         Pasaulio šalių kryptys. Orientavimasis

-         Ekosistemos. Mitybos grandinė

-         Saugomos teritorijos. Kraštovaizdžio įvairovė

-         Vanduo. Temperatūros matavimai

Edukacijos trunka 2 val. Kaina – 60 eur. Grupės virš 25 asmenų nerekomenduojamos, tokiu atveju taikomas papildomas 4 eur mokestis už asmenį.

Laikas gamtoje pralekia nepastebimai. Per 2 valandas praleistas miške žmogaus kūnas ir protas atsipalaiduoja, ima dirbti kitu ritmu. Visada, ypatingai vaikų grupėms, patariame pasiplanuoti ilgesnę viešnagę. Atvykite į Jautmalkę gerokai prieš edukacijos pradžią arba pasilikite mokyklos teritorijoje po jos savarankiškai pasimėgauti gamta, pasilakstyti. Tai jums papildomai nekainuos.

Edukacijas ir kitas paslaugas Kurtuvėnuose - Gyvajame žirgo muziejuje bei lankytojų centre pristatome www.kurtuva.ltNeformalus švietimas

Planuojama, tačiau šiuo metu mokykloje nevyksta užsiėmimai pagal NVŠ.Integruotos pamokos

Visi ugdymo įstaigų pedagogai yra maloniai kviečiami naudotis gamtos mokyklos pastatu bei erdve vykdant savo integruotas pamokas. Čia Jūsų laukia mokinių švietimui pritaikytos erdvės bei Kurtuvėnų regioninio parko gamta. 

Gamtos mokykla suteikia galimybes pasirinkti modernias mokymo priemones - išmaniąją lentą, projektorių, mikroskopus, žiūronus, planšetes. Ir, be abejo, šalia mokyklos - Kurtuvėnų regioninio parko pievos, miškai su takeliais, tvenkiniai, ežerėliai ir pelkės. Visiems atviras centras

Visi norintys yra kviečiami naudotis gamtos mokyklos gyvenamuoju namu ir lauko erdvėmis savo reikmėms už minimalų mokestį - 5 eur suaugusiajam, 2,5 eur moksleiviui, studentui, neįgaliajam ar senjorui. Taip padėsite gamtos mokyklai funkcionuoti ir skleisti aplinkosauginio švietimo idėjas.

Už žemaitiško stiliaus trobos sienų laukia naujai įrengtos patalpos edukacijoms, maisto pasigaminimui ir nakvynei. Kelių hektarų mokyklos teritorija atvira lankytojams, - joje rasite laužavietes bei naujai įrengtą sanmazgą su dušais, veikiančiais net ir žiemą

Tai puiki vieta jūsų renginiams:    

-       Vaikų gimtadieniams

-        Darželinukų, moksleivių išleistuvėms,

-        Darželinukų, moksleivių išleistuvėms, mokslo metų pabaigos šventėms,

-        Klasių susipažinimo iškyloms ir žygiams,

-        Konferencijoms, sąskrydžiams,

ar kitiems renginiams, kuriuos norite suorganizuoti gamtos apsuptyje.

Jei savo renginį norėsite paįvairinti regioninio parko gido ar edukatoriaus paslaugomis, maloniai prašome kreiptis. Galėsite pasirinkti edukaciją iš siūlomų (žr. Edukacinės veiklos) arba aptarti individualaus užsiėmimo galimybes – mūsų specialistai turi kompetenciją gamtos moksluose bei ilgametės patirties dirbant su vaikais.Savanorystė

Veikla, prie kurios gali prisidėti kiekvienas norintis.

Gamtos mokyklai reikalinga pagalba organizuojant ir vykdant renginius, vaikų vasaros stovyklas, tvarkant aplinką bei padedant skleisti aplinkosauginio švietimo idėjas!

Mainais Jums siūlome nuostabią Kurtuvėnų regioninio parko gamtą, patirtį dirbant su vaikais ir suaugusiais, pačius draugiškiausius komandos narius bei nesibaigiančius nuotykius.

Jeigu jus domina galimybė prisidėti prie gamtos mokyklos komandos bei turiningai praleisti laiką Kurtuvėnų regioninio parko širdyje, dėl detalesnės informacijos kreipkitės tiesiai į gamtos mokyklos programų vadovą.Stovyklos

Kviečiame rengti stovyklas visus metus!

Jautmalkės gamtos mokykla yra pilnai pritaikyta savaitgalinėms ar ilgesnėms stovykloms.

2021 m. renovuotame gyvenamajame name gali nakvoti iki 30 asmenų, virtuvėlėje galima pasigaminti maistą.

Mokyklos teritorijoje gali apsistoti net iki 200 stovyklautojų. Atskiras sanmazgo pastatas įrengtas šiuolaikiškai ir patogiai – visus metus šildomos grindys, karštas vanduo, yra 6 dušai, 10 tualetų, bei neįgaliesiems pritaikytos patalpos. Nakvoti galima su mokyklos patalyne arba atsivežti savo užvalkalus. Esant poreikiui, nuomojame palapines bei miegmaišius.Žygiai

Kurtuvėnų regioninis parkas kviečia pažinti ir mėgautis gamta savarankiškai arba su parko direkcijos gidais. Parko teritorijoje yra sužymėta 15 takų pėstiesiems ir dviratininkams. Žirgų mylėtojai gali jodinėti po parką su Kurtuvėnų gyvojo žirgo muziejaus augintiniais. Daugiau apie žygių su žirgais galimybes galite sužinoti čia.

Kurtuvėnuose, regioninio parko direkcijoje, galima išsinuomoti dviračius, palapines, miegmaišius ir pakeliauti bei apsistoti kempinge ar gamtos mokykloje.

Iki parko dirkecijos, įsikūrusios Kurtuvėnų miestelyje, buvusioje dvaro sodyboje, priešais miestelio bažnyčią galite atvykti savo arba viešuoju transportu.

Iki gamtos mokyklos arčiausias kelias nuo plento Kelmė-Šiauliai, netoli Bijotės pasukant į neryškų keliuką priešingoje plento pusėje. Yra nežymi medinė regioninio parko nuoroda.